HTML

HTML

Slider

Jeżeli miałbym wymienić najpopularniejsze moduły używane przez programistów podczas tworzenia stron www, w czołówce z pewnością znalazłby się slider. Ale czym właściwie jest slider? Jak sama nazwa wskazuje, to pokaz slajdów na stronie www, zwany również rotatorem zdjęć.

Więcej

Modal

Modal a dokładniej okno modalne, jest to moduł wyświetlający panel który blokuje wykonywanie pozostałych operacji na stronie, zamykany po wykonaniu wcześniej zdefiniowanej akcji. Bardzo często potocznie nazywany "wyskakującym oknem". Modale używane przez twórców aplikacji internetowych, z reguły posiadają następujące funkcjonalności: wyświetlanie panelu blokującego pozostałą treść strony, wyświetlanie komunikatów technicznych czy wczytywanie treści z innej strony.

Więcej

Galeria

Galeria zdjęć jako moduł na stronę internetową jest jednym z popularniejszych dodatków wykorzystywanych w procesie tworzenia aplikacji internetowych. Analizując strony znajdujące się w sieci postanowiłem stworzyć prosty ale jednocześnie kompleksowy moduł galerii zdjęć wyposażony w najpopularniejsze funkcjonalności. W celu uruchomienia galerii niezbędna będzie moja autorska biblioteka COMP która wykorzystywana jest przez większość modułów prezentowanych na tym blogu. Trwają pracę nad przystosowaniem biblioteki w sposób umożliwiający całkowitą zamianę jej poprzez bibliotekę jQuery, stąd zbieżność nazw metod i podobna konstrukcja.

Więcej