Blog

Artykuły, gotowe rozwiązania, ciekawostki i przemyślanina

Blog

Galeria

Galeria zdjęć jako moduł na stronę internetową jest jednym z popularniejszych dodatków wykorzystywanych w procesie tworzenia aplikacji internetowych. Analizując strony znajdujące się w sieci postanowiłem stworzyć prosty ale jednocześnie kompleksowy moduł galerii zdjęć wyposażony w najpopularniejsze funkcjonalności. W celu uruchomienia galerii niezbędna będzie moja autorska biblioteka COMP która wykorzystywana jest przez większość modułów prezentowanych na tym blogu. Trwają pracę nad przystosowaniem biblioteki w sposób umożliwiający całkowitą zamianę jej poprzez bibliotekę jQuery, stąd zbieżność nazw metod i podobna konstrukcja.

Więcej

Slider

Jeżeli miałbym wymienić najpopularniejsze moduły używane przez programistów podczas tworzenia stron www, w czołówce z pewnością znalazłby się slider. Ale czym właściwie jest slider? Jak sama nazwa wskazuje, to pokaz slajdów na stronie www, zwany również rotatorem zdjęć.

Więcej

Modal

Modal a dokładniej okno modalne, jest to moduł wyświetlający panel który blokuje wykonywanie pozostałych operacji na stronie, zamykany po wykonaniu wcześniej zdefiniowanej akcji. Bardzo często potocznie nazywany "wyskakującym oknem". Modale używane przez twórców aplikacji internetowych, z reguły posiadają następujące funkcjonalności: wyświetlanie panelu blokującego pozostałą treść strony, wyświetlanie komunikatów technicznych czy wczytywanie treści z innej strony.

Więcej

Ile kosztuje strona internetowa?

Jaki jest koszt wykonania strony internetowej i jakie czynniki wpływają na cenę aplikacji. Dlaczego rozbieżność pomiędzy aplikacjami jest tak duża? Analiza procesu tworzenia strony www, etapy tworzenia aplikacji wraz z kosztorysem. Sprawdź na podstawie realnego przykładu ile kosztowało mnie wykonanie strony www.

Więcej

Jaką stronę internetową wybrać?

Zastanawiasz się jakie jest najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu? Powinieneś skorzystać z gotowego rozwiązania, czy może lepiej użyć indywidualnego rozwiązania. Jakie są plusy poszczególnego rozwiązania i na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas zamawiania strony internetowej lub sklepu.

Więcej

Jak sprawdzić stronę internetową lub sklep?

Profesjonalne wykonanie strony internetowej, wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia. Można też za kilka dolarów zakupić szablon i sprzedać niedoświadczonemu klientowi. Jak uchronić się przed niskiej jakości wdrożeniem? Jak sprawdzić czy moja aplikacja spełnia rygorystyczne wymagania? Czy istnieją programy do testowania aplikacji internetowych? Na te oraz inne pytania poznacz odpowiedź w tym artykule.

Więcej

Niedroga i profesjonalna strona www

Każdy zna historię o mechaniku który może wykonać usługę tanio, dobrze i szybko, o ile wybierzemy dwa z trzech wariantów. Rynek stron jest bardzo podobny, możesz mieć tanio i szybko szablon na WP, ale czy będzie on dobry? Jeżeli chcesz indywidualne wdrożenie, czy będzie ono tanie? Jeżeli szukasz strony taniej, profesjonalnej i szybko wykonanej. Ten wpis może Cię zainteresować.

Więcej

Kto wykonuje strony lub sklepy internetowe?

Strona internetowa jest Twoim najlepszym handlowcem! Komu zatem powierzyć wykonanie strony www lub sklepu. Jakie korzyści i zagrożenia płyną z podjętego wyboru oraz czego lepiej unikać podczas Tworzenia aplikacji od której może zależeć powodzenie Twojego biznesu.

Więcej

Zanim zamówisz stronę...

Jakie aspekty powinienem sprawdzić zanim zamówię stronę www lub sklep? Jak nie dać się oszukać i nie stracić pieniędzy? Jakie są najczęstsze chwyty, niedomówienia lub haczyki które powinieneś znać przed zamówieniem aplikacji internetowej.

Więcej

Darmowa strona internetowa

Strona internetowa całkowicie za darmo, gotowa do zainstalowania na wybranym serwerze. Wpis pokazuje jak w kilku prostych krokach, stać się posiadaczem darmowej, profesjonalnej strony internetowej. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, wystarczy serwer internetowy i 15 minut wolnego czasu.

Więcej

Nazwy zmiennych

Dobrze napisany kod charakteryzuje się łatwością czytania i brakiem komentarzy, gdyż naszym komentarzem powinna być nazwa zmiennej. Jak powinniśmy nazywać zmienne, klasy czy funkcje? Postarałem się opisać w tym artykule.

Więcej

Prawo Demeter

Jedna z wielu zasad programowania która pomoże nam budować dobry i zrozumiały kod. Jeżeli chcesz dowiedzieć się coś o grackiej Bogini, to niestety w tym artykule nie dowiesz się zbyt wiele. Jednak wiedza w nim zawarta jest również intrygująca.

Więcej