Niedrogo i profesjonalnie

dobrze i szybko

Niedroga i profesjonalna strona www

Idealna oferta strony internetowej oszczędzasz czas i pieniądze

Profesjonalna strona internetowa to kilkadziesiąt godzin pracy, najlepiej opłacanych specjalistów w kraju, w tym artykule opisałem dokładniej czynniki składające się na cenę strony internetowej. Co zrobić jednak kiedy nasz budżet nie pozwala na zakup indywidualnego rozwiązania? Czy kupić nieprofesjonalną aplikacje i oszukiwać się że jest profesjonalna? Można, jak najbardziej! Znam jednak lepsze wyjście z sytuacji o czym pozwolę sobie napisać.

Gotowe strony wwww, co to właściwie jest?

Analizując rynek Tworzenia stron internetowych, zauważyłem że posiada on spore braki w segmencie tanich stron internetowych. Owszem jest ogrom wykonawców którzy szczycą się mianem profesjonalnych twórców, wystarczy jednak sprawdzić kilka ofert za pomocą testów, aby stwierdzić że strony przez nich oferowane mówiąc delikatnie nie są idealne. Jak zatem pogodzić niski budżet z dużą ilością godzin potrzebnych na wykonanie profesjonalnej aplikacji? Trzeba wykonać stronę wcześniej i sprzedać ją wielokrotnie. Mogłoby się wydawać że nie odkrywamy Ameryki, takie rozwiązanie już istnieją i nazywają się szablonami. Tak, dokładnie! Tylko że szablony mają kilka wad których chcielibyśmy uniknąć. Reasumując, gotowe strony www to profesjonalne aplikacje wielokrotnego użytku!

Różnica pomiędzy szablonem a gotową stroną www

Główną wadą szablonu którą należy wyeliminować, jest zbędny kod. Szablony zawierają kilka wariantów kolorystycznych, dodatkowe moduły, biblioteki które ułatwiają edycję strony. Zastanówmy się jednak ile potrzebujemy z tych funkcjonalności w fazie końcowej? Przykładowo, nie potrzebujemy kilkudziesięciu układów czy wersji kolorystycznych. Nie potrzebujemy całej biblioteki skoro korzystamy tylko z części funkcjonalności. Jak zatem rozwiązać ten problem? Po prostu, każdorazowo dostosować szablon do potrzeb klienta. Nie wykonywać dodatkowych niepotrzebnych ładunków sieciowych! Dzięki temu rozwiązaniu, nasze szablony są niezwykle szybkie i mogą konkurować z profesjonalnymi rozwiązaniami.

Kolejna wada szablonów nie wynika z ich koncepcji, a raczej z faktu ze bardzo ciężko znaleźć profesjonalny szablon strony internetowej. A kiedy już go znajdziemy, kiedy nasz szablon osiągnie dobre wyniki w testach Google i kiedy będziemy mogli wreszcie uruchomić naszą stronę internetową, okazuje się że jego cena nie jest wcale szablonowa. Jak zatem rozwiązać ten problem? Bardzo prosto, zainwestować i stworzyć listę profesjonalnych gotowych rozwiązań, które będzie można zaoferować przyszłym klientom.

Pozostała kwestia edycji, czy jeżeli usuniemy z szablonu wszystkie "wspomagacze", czy jego edycja nie będzie trudniejsza? I tak i nie. O ile edycja treści strony, wymiana zdjęć czy sam aspekt obsługi się nie zmieni, tak edycja wyglądu strony dodanie modułów czy integracji musi zostać wykonana przez fachowca. Tutaj z pomocą przychodzi jednak pakiet godzinowy który dołączany jest do strony.

Czym zatem różnią się gotowe strony od profesjonalnych rozwiązań?

Ceną! Ta jest dużo mniejsza. A i jeszcze tym że kilka osób może je zamówić. Możesz przetestować jedno z gotowych rozwiązań i porównać je do stron indywidualnych. Gwarantujemy że wyniki mogą Cię zaskoczyć. Dodatkowo fakt że ktoś inny wykupi wcześniej przygotowaną stronę internetową, nie musi oznaczać że będzie Twoim konkurentem. Na jednym wzorze wykonywałem zarówno projekty gastronomiczne jak i architektoniczne. Dodatkowo mamy wewnątrz firmowe zabezpieczenie które pozwala uniknąć takim sytuacjom.

Jak właściwie powstają gotowe strony internetowe?

Zasada jest prosta, kompletujemy zespół składający się z grafika i programisty. Ustalamy temat pracy i funkcjonalności, następnie wdrażamy nasze wizje w kod. I tak powstaje gotowa strona której koszt wykonania oscyluje w kwocie 6000. Jak nam się to opłaca? A no jest to inwestycja, choć szczerze jak mówi prezes: To jest developerka, tutaj nie ma żadnych zasad. Jedyna zasada wkurzyć Wordpresowca. On oferuje indywidualne rozwiązania na szablonach nie przekraczającym 20/100 w PageSpeed. A my myk strona za 800zł z wynikiem 90/100. On z łzami w oczach oferuje darmowy certyfikat SSL. A my serwer, pakiet godzinowy i optymalizacja strony do 95+.